  • TT122N22KOFHPSA2
TT122N22KOFHPSA2
advertisement
Manufacturer No:
TT122N22KOFHPSA2
Manufacturer:
Infineon Technologies
HK JDW NO:
376-TT122N22KOFHPSA2
Package:
Module
Datasheet:
Description:
THYR / DIODE MODULE DK
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TT122N22KOFHPSA2
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    Module
  • Mfr
    Infineon Technologies
  • Operating Temperature
    125°C (TJ)
  • Series
  • Voltage - Off State
    2.2 kV
  • Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max)
    2 V
  • Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm)
    3300A @ 50Hz
  • Current - Gate Trigger (Igt) (Max)
    200 mA
  • Current - Hold (Ih) (Max)
    300 mA
  • Current - On State (It (RMS)) (Max)
    220 A
  • Structure
    Series Connection - All SCRs
  • Current - On State (It (AV)) (Max)
    140 A