  • TSZL52C18 RWG
TSZL52C18 RWG
advertisement
Manufacturer No:
TSZL52C18 RWG
HK JDW NO:
799-TSZL52C18 RWG
Package:
1005 (2512 Metric)
Datasheet:
TSZL52C18 RWG
Description:
ZENER DIODE 50Ohm ±5% 100nA @ 14V -55°C~125°C TJ 1005 (2512 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
TSZL52C18 RWG
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1005 (2512 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Diode Type
    ZENER DIODE
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    100nA @ 14V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    900mV @ 10mA
  • Power - Max
    200mW
  • Impedance-Max
    50Ohm
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    18V