  • TSR 1-48120WI
TSR 1-48120WI
advertisement
Manufacturer No:
TSR 1-48120WI
Manufacturer:
Traco Power
HK JDW NO:
809-TSR 1-48120WI
Package:
3-SIP Module
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 8985
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TSR 1-48120WI
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    3-SIP Module
  • Operating Temperature
    -40°C~80°C With Derating
  • Series
    TSR 1WI
  • Size / Dimension
    0.48Lx0.34W x 0.69 H 12.1mmx8.6mmx17.5mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Non-Isolated PoL Module
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    93%
  • Voltage - Input (Max)
    72V
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Voltage - Input (Min)
    17V
  • Current - Output (Max)
    1A