  • TSP15H200S S1G
TSP15H200S S1G
advertisement
Manufacturer No:
TSP15H200S S1G
HK JDW NO:
799-TSP15H200S S1G
Package:
TO-277, 3-PowerDFN
Datasheet:
TSP15H200S S1G
Description:
Schottky Diode Rectifier Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) 890mV @ 15A -55°C~150°C 150μA @ 200V 3-Termination Digi-Reel® TO-277, 3-PowerDFN Surface Mount
Step5Bar-code shipping tag
TSP15H200S S1G
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    TO-277, 3-PowerDFN
  • Surface Mount
    YES
  • Diode Element Material
    SILICON
  • Packaging
    Digi-Reel®
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    3
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Additional Feature
    LOW POWER LOSS
  • HTS Code
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    FLAT
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-F3
  • Operating Temperature (Max)
    150°C
  • Number of Elements
    1
  • Configuration
    SINGLE
  • Speed
    Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
  • Diode Type
    Schottky
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    150μA @ 200V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    890mV @ 15A
  • Case Connection
    CATHODE
  • Operating Temperature - Junction
    -55°C~150°C
  • Output Current-Max
    15A
  • Application
    EFFICIENCY
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
    200V
  • Current - Average Rectified (Io)
    15A
  • Number of Phases
    1
  • Rep Pk Reverse Voltage-Max
    200V