  • TSM4ZL501KR10
TSM4ZL501KR10
advertisement
Manufacturer No:
TSM4ZL501KR10
Manufacturer:
Vishay Sfernice
HK JDW NO:
875-TSM4ZL501KR10
Package:
Datasheet:
TSM4ZL501KR10
Description:
Trimmer Resistors - SMD 500ohms 10%
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TSM4ZL501KR10
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Voltage - Rated AC
    200V
  • Number of Turns
    11
  • Length
    4.8mm
  • Radiation Hardening
    No
  • REACH SVHC
    Unknown
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2015
  • Tolerance
    10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Gull Wing
  • Temperature Coefficient
    200 ppm/°C
  • Resistance
    500Ohm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Cermet
  • Power Rating
    250mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Depth
    6.2mm