  • TSI30H120CW C0G
TSI30H120CW C0G
advertisement
Manufacturer No:
TSI30H120CW C0G
HK JDW NO:
799-TSI30H120CW C0G
Package:
TO-262-3 Long Leads, I2Pak, TO-262AA
Datasheet:
TSI30H120CW C0G
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TSI30H120CW C0G
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
  • Supplier Device Package
    I2PAK
  • Packaging
    Tube
  • Published
    2015
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Speed
    Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
  • Diode Type
    Schottky
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    250μA @ 120V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    840mV @ 15A
  • Operating Temperature - Junction
    -55°C~150°C
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
    120V
  • Current - Average Rectified (Io)
    15A