  • TSC80251G2D-24CB
TSC80251G2D-24CB
advertisement
Manufacturer No:
TSC80251G2D-24CB
Manufacturer:
Microchip Technology
HK JDW NO:
536-TSC80251G2D-24CB
Package:
44-LCC (J-Lead)
Datasheet:
TSC80251G2D-24CB
Description:
ROMless C251 8/16-Bit Microcontroller 8x251 Series TSC80251G2D 44-LCC (J-Lead)
Quantity:
In Stock : 12160
Step5Bar-code shipping tag
TSC80251G2D-24CB
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    44-LCC (J-Lead)
  • Operating Temperature
    0°C~70°C TA
  • Packaging
    Tube
  • Series
    8x251
  • Published
    2001
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2 (1 Year)
  • Base Part Number
    TSC80251G2D
  • Oscillator Type
    Internal
  • Number of I/O
    32
  • Speed
    24MHz
  • RAM Size
    1K x 8
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    4.5V~5.5V