  • TS78M12CP ROG
TS78M12CP ROG
advertisement
Manufacturer No:
TS78M12CP ROG
HK JDW NO:
799-TS78M12CP ROG
Package:
TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Datasheet:
TS78M12CP ROG
Description:
Current Limit Fixed 2.29mm PMIC TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Quantity:
In Stock : 2115
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
TS78M12CP ROG
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    28 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    0°C~150°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2007
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Position
    SINGLE
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Number of Functions
    1
  • Terminal Pitch
    2.29mm
  • JESD-30 Code
    R-PSSO-G2
  • Voltage - Input (Max)
    35V
  • Output Type
    Fixed
  • Output Configuration
    Positive
  • Current - Output
    500mA
  • Control Features
    Current Limit
  • Output Voltage 1
    12V
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    12V
  • Number of Regulators
    1
  • Protection Features
    Over Temperature
  • Current - Quiescent (Iq)
    6mA
  • Voltage Dropout (Max)
    2V @ 500mA Typ
  • PSRR
    80dB (120Hz)
  • Length
    6.5mm
  • Height Seated (Max)
    2.49mm