  • TS68020VF25
TS68020VF25
advertisement
Manufacturer No:
TS68020VF25
HK JDW NO:
69-TS68020VF25
Package:
Datasheet:
Description:
0.635mm 5V 32-bit Microprocessor 132-Pin 25MHz 5V
Quantity:
In Stock : 15680
Step5Bar-code shipping tag
TS68020VF25
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Number of Pins
    132
  • JESD-609 Code
    e0
  • Number of Terminations
    132
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Subcategory
    Microprocessors
  • Technology
    HCMOS
  • Terminal Position
    QUAD
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Supply Voltage
    5V
  • Terminal Pitch
    0.635mm
  • Frequency
    25MHz
  • Pin Count
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Power Supplies
    5V
  • Temperature Grade
    INDUSTRIAL
  • Voltage
    5V
  • uPs/uCs/Peripheral ICs Type
    MICROPROCESSOR
  • Supply Current-Max
    333mA
  • Bit Size
    32
  • Address Bus Width
    32
  • Boundary Scan
    NO
  • Low Power Mode
    NO
  • External Data Bus Width
  • Format
    FIXED POINT
  • Integrated Cache
    YES
  • Length
    24.13mm
  • Width
    24.13mm