  • TS53YJ102MR20
TS53YJ102MR20
advertisement
Manufacturer No:
TS53YJ102MR20
Manufacturer:
Vishay Sfernice
HK JDW NO:
875-TS53YJ102MR20
Package:
Datasheet:
TS53YJ102MR20
Description:
Res Cermet Trimmer 1K Ohm 20% 1/4W 1(Elec)/1(Mech)Turn 2.5mm (5 X 5.5 X 2.7mm) J-Hook SMD T/R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TS53YJ102MR20
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    4 (72 Hours)
  • Resistance
    1kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C