  • TS4061VIBT-205
TS4061VIBT-205
advertisement
Manufacturer No:
TS4061VIBT-205
Manufacturer:
STMicroelectronics
HK JDW NO:
761-TS4061VIBT-205
Package:
5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Datasheet:
TS4061VIBT-205
Description:
PRECISION MICROPOWER SHUNT VOLTA
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TS4061VIBT-205
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    ±0.2%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    70ppm/°C
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Base Part Number
    TS4061
  • Output Type
    Fixed
  • Analog IC - Other Type
    TWO TERMINAL VOLTAGE REFERENCE
  • Current - Output
    15mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    2.05V
  • Reference Type
    Shunt
  • Current - Cathode
    12μA
  • Noise - 0.1Hz to 10Hz
    45μVp-p
  • Noise - 10Hz to 10kHz