  • TS30042-M033QFNR
TS30042-M033QFNR
advertisement
Manufacturer No:
TS30042-M033QFNR
HK JDW NO:
684-TS30042-M033QFNR
Datasheet:
TS30042-M033QFNR
Description:
4.5V TS30042 DC DC Voltage Regulator 1 Outputs 1MHz Tape & Reel (TR) 2A 16-VFQFN Exposed Pad
Quantity:
In Stock : 14065
Step5Bar-code shipping tag
TS30042-M033QFNR
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
    16-VFQFN Exposed Pad
  • Supplier Device Package
    16-QFN (3x3)
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C TJ
  • Published
    2016
  • Part Status
    Active
  • Base Part Number
    TS30042
  • Voltage - Input (Max)
    40V
  • Voltage - Input (Min)
    4.5V
  • Current - Output
    2A
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.3V
  • Frequency - Switching
    1MHz