  • TS30013-MI33QFNR
TS30013-MI33QFNR
advertisement
Manufacturer No:
TS30013-MI33QFNR
Manufacturer:
Semtech Corporation
HK JDW NO:
684-TS30013-MI33QFNR
Package:
16-VFQFN Exposed Pad
Datasheet:
Description:
4.5V TS30013 DC DC Voltage Regulator 1 Outputs 1MHz 3A 16-VFQFN Exposed Pad
Quantity:
In Stock : 7031
Step5Bar-code shipping tag
TS30013-MI33QFNR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    16-VFQFN Exposed Pad
  • Supplier Device Package
    16-QFN (3x3)
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C TJ
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Base Part Number
    TS30013
  • Function
    Step-Down
  • Number of Outputs
    1
  • Voltage - Input (Max)
    18V
  • Output Type
    Fixed
  • Voltage - Input (Min)
    4.5V
  • Output Configuration
    Positive
  • Current - Output
    3A
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.3V
  • Topology
    Buck
  • Frequency - Switching
    1MHz