  • TS12A4515DG4
TS12A4515DG4
advertisement
Manufacturer No:
TS12A4515DG4
HK JDW NO:
815-TS12A4515DG4
Package:
SOIC
Datasheet:
Description:
DUAL Analog Switches BREAK-BEFORE-MAKE 8 Pins 3.3V SOIC
Step5Bar-code shipping tag
TS12A4515DG4
  • Package / Case
    SOIC
  • Number of Pins
    8
  • Weight
    75.891673mg
  • Packaging
    Rail/Tube
  • JESD-609 Code
    e4
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    8
  • Resistance
    20Ohm
  • Terminal Finish
    Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Pin Count
  • Number of Outputs
    1
  • Temperature Grade
    INDUSTRIAL
  • Number of Channels
  • Max Supply Voltage
    12V
  • Min Supply Voltage
    2V
  • Power Dissipation-Max
    471mW
  • Power Dissipation
    471mW
    120 ns
  • Input Voltage (Min)
    -4.5V
  • Input Voltage (Max)
    5.5V
  • Bandwidth
    475MHz
  • Normal Position
    NC
  • Length
    4.9mm