  • TS12A44514PWRG4
TS12A44514PWRG4
advertisement
Manufacturer No:
TS12A44514PWRG4
Manufacturer:
Texas Instruments
HK JDW NO:
815-TS12A44514PWRG4
Package:
TSSOP
Datasheet:
Description:
DUAL Analog Switches BREAK-BEFORE-MAKE 14 Pins 3V TSSOP
Step5Bar-code shipping tag
TS12A44514PWRG4
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    TSSOP
  • Number of Pins
    14
  • Weight
    57.209338mg
  • JESD-609 Code
    e4
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    14
  • Resistance
    20Ohm
  • Terminal Finish
    Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Subcategory
    Multiplexer or Switches
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Number of Functions
    4
  • Supply Voltage
    3V
  • Terminal Pitch
    0.65mm
  • Pin Count
  • Number of Outputs
    4
  • Temperature Grade
    INDUSTRIAL
  • Number of Channels
    1
  • Max Supply Voltage
    12V
  • Min Supply Voltage
    2V
  • Power Dissipation-Max
    880mW
  • Operating Supply Current
    50nA
  • Power Dissipation
    880mW
  • Max Supply Current
    50nA
  • Throw Configuration
    SPST
  • Turn On Delay Time
    120 ns
  • Supply Type
    Single
  • Bandwidth
    530MHz
  • Turn-Off Delay Time
    80 ns
  • Off-state Isolation-Nom
    94 dB
  • On-state Resistance Match-Nom
    3.5Ohm
  • Switching
    BREAK-BEFORE-MAKE
  • Switch-on Time-Max
    175ns
  • Normal Position
    NO
  • Length
    5mm
  • Height Seated (Max)
    1.2mm