  • TS10100F070P
TS10100F070P
advertisement
Manufacturer No:
TS10100F070P
Manufacturer:
E-Switch
HK JDW NO:
239-TS10100F070P
Package:
Datasheet:
TS10100F070P
Description:
Quantity:
In Stock : 438
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TS10100F070P
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -15°C~55°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    TS1
  • Published
    2008
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    PC Pin
  • Max Operating Temperature
    55°C
  • Min Operating Temperature
    -15°C
  • Voltage - Rated DC
    48V
  • Current Rating (Amps)
    100mA AC/DC
  • Orientation
    Straight
  • Current Rating
    100mA
  • Termination Style
    PC Pin
  • Voltage - Rated AC
    125V
  • Actuator Type
    Round (Pin Plunger)
  • Circuit
    SPST-NO
  • Switch Function
    Off-Mom
  • Max Voltage Rating (AC)
    125V
  • Electrical Life
    30,000 Cycles
  • Throw Configuration
    SPST
  • Max Voltage Rating (DC)
    48V
  • Mechanical Life
    100,000 Cycles
  • Contact Current Rating
    100mA
  • Operating Force
    70gf
  • Pretravel
    0.014 (0.35mm)
  • Operating Position
    0.209 (5.3mm)