  • TRR03EZPJ273
TRR03EZPJ273
advertisement
Manufacturer No:
TRR03EZPJ273
HK JDW NO:
687-TRR03EZPJ273
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, TRR Series, Thick Film, 27kOhm, 0.1W 1/10W, ±5%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 6865
Step5Bar-code shipping tag
TRR03EZPJ273
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±5%
    Anti-Sulfur
  • Pbfree Code
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    27kOhm
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Subcategory
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Construction
    Chip
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reference Standard
    TS 16949
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Working Voltage
    50V
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm