  • TRR03EZPF7870
TRR03EZPF7870
advertisement
Manufacturer No:
TRR03EZPF7870
HK JDW NO:
687-TRR03EZPF7870
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, TRR Series, Thick Film, 787Ohm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 1461
Step5Bar-code shipping tag
TRR03EZPF7870
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±1%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    787Ohm
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Max Power Dissipation
    100mW
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Case Code (Imperial)
  • Working Voltage
    50V
  • Height
    558.8μm
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm