  • TRR03EZPF3400
TRR03EZPF3400
advertisement
Manufacturer No:
TRR03EZPF3400
HK JDW NO:
687-TRR03EZPF3400
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 340Ohm, 1%,
Quantity:
In Stock : 4009
Step5Bar-code shipping tag
TRR03EZPF3400
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    340Ohm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Working Voltage
    50V
  • Size Code
    0603
  • Rated Temperature
    70°C
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Tolerance
    1%