  • TRR03EZPF2R21
TRR03EZPF2R21
advertisement
Manufacturer No:
TRR03EZPF2R21
HK JDW NO:
687-TRR03EZPF2R21
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
Description:
TRR Series, Thick Film, 2.21Ohm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 1685
Step5Bar-code shipping tag
TRR03EZPF2R21
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    TRR
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Anti-Sulfur
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    2.21Ohm
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Max Power Dissipation
    100mW
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    558.8μm
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm