  • TRR03EZPF2701
TRR03EZPF2701
advertisement
Manufacturer No:
TRR03EZPF2701
HK JDW NO:
687-TRR03EZPF2701
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 2700Ohm, 1%,
Quantity:
In Stock : 3138
Step5Bar-code shipping tag
TRR03EZPF2701
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Tolerance
    1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    2700Ohm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Additional Feature
    ANTI-SULFUR
  • HTS Code
  • Subcategory
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Construction
    Chip
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reference Standard
    TS 16949
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Working Voltage
    50V
  • Size Code
    0603
  • Rated Temperature
    70°C