  • TRR03EZPF2492
TRR03EZPF2492
advertisement
Manufacturer No:
TRR03EZPF2492
HK JDW NO:
687-TRR03EZPF2492
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, TRR Series, Thick Film, 24.9kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 10133
Step5Bar-code shipping tag
TRR03EZPF2492
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    24.9kOhm
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Max Power Dissipation
    100mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Case Code (Imperial)
  • Working Voltage
    50V
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm