  • TRR03EZPF1100
TRR03EZPF1100
advertisement
Manufacturer No:
TRR03EZPF1100
HK JDW NO:
687-TRR03EZPF1100
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, TRR Series, Thick Film, 110Ohm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 11407
Step5Bar-code shipping tag
TRR03EZPF1100
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Anti-Sulfur
  • Pbfree Code
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    110Ohm
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Subcategory
  • Max Power Dissipation
    100mW
  • Construction
    Chip
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reference Standard
    TS 16949
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Case Code (Imperial)
  • Working Voltage
    50V
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm