  • TRR01MZPJ753
TRR01MZPJ753
advertisement
Manufacturer No:
TRR01MZPJ753
HK JDW NO:
687-TRR01MZPJ753
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, TRR Series, Thick Film, 75kOhm, 0.063W 1/16W, ±5%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 17193
Step5Bar-code shipping tag
TRR01MZPJ753
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±5%
    Anti-Sulfur
  • Pbfree Code
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    75kOhm
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Subcategory
  • Max Power Dissipation
    63mW
  • Construction
    Chip
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reference Standard
    TS 16949
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.063W
  • Case Code (Imperial)
  • Working Voltage
    50V
  • Height Seated (Max)
    0.016 0.40mm