  • TRR01MZPJ224
TRR01MZPJ224
advertisement
Manufacturer No:
TRR01MZPJ224
HK JDW NO:
687-TRR01MZPJ224
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, TRR Series, Thick Film, 220kOhm, 0.063W 1/16W, ±5%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 8380
Step5Bar-code shipping tag
TRR01MZPJ224
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Anti-Sulfur
  • Pbfree Code
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    220kOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Subcategory
  • Max Power Dissipation
    63mW
  • Construction
    Chip
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reference Standard
    TS 16949
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.063W
  • Working Voltage
    50V
  • Height Seated (Max)
    0.016 0.40mm