  • TRR01MZPF9090
TRR01MZPF9090
advertisement
Manufacturer No:
TRR01MZPF9090
HK JDW NO:
687-TRR01MZPF9090
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, TRR Series, Thick Film, 909Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 1565
Step5Bar-code shipping tag
TRR01MZPF9090
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    909Ohm
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Max Power Dissipation
    63mW
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.063W
  • Case Code (Imperial)
  • Working Voltage
    50V
  • Height Seated (Max)
    0.016 0.40mm