  • TRR01MZPF5490
TRR01MZPF5490
advertisement
Manufacturer No:
TRR01MZPF5490
Manufacturer:
ROHM Semiconductor
HK JDW NO:
687-TRR01MZPF5490
Package:
Datasheet:
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 549Ohm, 1%,
Quantity:
In Stock : 13916
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TRR01MZPF5490
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    549Ohm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.063W
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Working Voltage
    50V
  • Size Code
    0402
  • Rated Temperature
    70°C