  • TRR01MZPF2742
TRR01MZPF2742
advertisement
Manufacturer No:
TRR01MZPF2742
HK JDW NO:
687-TRR01MZPF2742
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, TRR Series, Thick Film, 27.4kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 9953
Step5Bar-code shipping tag
TRR01MZPF2742
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.063W
  • Case Code (Imperial)
    0402
  • Working Voltage
    50V
  • Height Seated (Max)
    0.016 0.40mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    27.4kOhm
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Max Power Dissipation
    63mW