  • TRJD156K035S0225
TRJD156K035S0225
advertisement
Manufacturer No:
TRJD156K035S0225
HK JDW NO:
66-TRJD156K035S0225
Package:
Datasheet:
Description:
15μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0039mA Tape & Reel (TR)
Step5Bar-code shipping tag
TRJD156K035S0225
    J BEND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Additional Feature
    STANDARD: AEC-Q200
  • HTS Code
  • Capacitance
    15μF
  • Packing Method
    TR, 13 INCH
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    35V
  • Size Code
    2917
  • Leakage Current
    0.0039mA
  • Ripple Current
    735mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • ESR
    225 mΩ
  • Height
    2.9mm
  • Length
    7.3mm
  • Width
    4.3mm