  • TRJC156K025RRJ
TRJC156K025RRJ
advertisement
Manufacturer No:
TRJC156K025RRJ
HK JDW NO:
66-TRJC156K025RRJ
Package:
C
Datasheet:
TRJC156K025RRJ
Description:
15μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 720mOhm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) Tape & Reel (TR) C
Step5Bar-code shipping tag
TRJC156K025RRJ
  • Package / Case
    C
    J BEND
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2008
  • Tolerance
    10%
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    15μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Case Code (Metric)
    6032
  • Case Code (Imperial)
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    720mOhm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Length
    6mm