  • TRJB336K010RRJ
TRJB336K010RRJ
advertisement
Manufacturer No:
TRJB336K010RRJ
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-TRJB336K010RRJ
Package:
1411 (3528 Metric), 1210
Datasheet:
Description:
33μF ±10% 1Ohm 2-Termination Polar TANTALUM (DRY/SOLID) 1.5μA Tape & Reel (TR) 1411 (3528 Metric), 1210
Quantity:
In Stock : 1443
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
TRJB336K010RRJ
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1411 (3528 Metric), 1210
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    TRJ
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    General Purpose
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Molded
  • Voltage - Rated
    10V
  • Additional Feature
    STANDARD: AEC-Q200
  • HTS Code
  • Capacitance
    33μF
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Depth
    2.8mm
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Case Code (Metric)
    3528
  • Case Code (Imperial)
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1Ohm
  • Polarity
    Polar
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    10V
  • Leakage Current
    1.5μA
  • Ripple Current
    88mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Manufacturer Size Code
    B
  • Height
    2.1mm
  • Height Seated (Max)
    0.083 2.10mm
  • Length
    3.5mm