  • TRH70A180-11E03 VI
TRH70A180-11E03 VI
advertisement
Manufacturer No:
TRH70A180-11E03 VI
HK JDW NO:
136-TRH70A180-11E03 VI
Package:
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V 70W
Step5Bar-code shipping tag
TRH70A180-11E03 VI
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Series
    TRH70A (70W)
  • Size / Dimension
    4.72Lx2.05W x 1.22 H 120.0mmx52.0mmx31.0mm
  • Power (Watts)
    70W
  • Current - Output (Max)
    3.9A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Voltage - Output
    18V
  • Cord Length
    70.9 1.80m
  • Output Connector
    Barrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.0mm
  • No Load Power Consumption
    150mW Max