  • TRH100A480-11E12 VI
TRH100A480-11E12 VI
advertisement
Manufacturer No:
TRH100A480-11E12 VI
HK JDW NO:
136-TRH100A480-11E12 VI
Package:
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 101W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TRH100A480-11E12 VI
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Weight
    1.069lbs 485.00g
  • Operating Temperature
    -30°C~70°C
  • Series
    TRH100A (100W)
  • Size / Dimension
    5.59Lx2.28W x 1.46 H 142.0mmx58.0mmx37.0mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    101W
  • Approval Agency
    CE, cULus, FCC, NEMKO, PSE, TUV
  • Efficiency
    Level VI, CoC Tier 2
  • Polarization
    Positive Center
  • Current - Output (Max)
    2.1A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Input Type
    Cord (Sold Separately)
  • Voltage - Output
    48V
  • Form
    Desktop (Class I)
  • Region Utilized
    International
  • Cord Length
    48 1.22m
  • Input Connector
    IEC 320-C14
  • Output Connector
    Barrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.0mm
  • No Load Power Consumption
    150mW Max