  • TRG70E120-11E03 VI
TRG70E120-11E03 VI
advertisement
Manufacturer No:
TRG70E120-11E03 VI
HK JDW NO:
136-TRG70E120-11E03 VI
Package:
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 66W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TRG70E120-11E03 VI
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Weight
    0.761lb 345.18g
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Series
    TRG70E VI (70W)
  • Size / Dimension
    5.20Lx2.28W x 1.20 H 132.0mmx58.0mmx30.5mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    66W
  • Approval Agency
    CE, cULus, FCC, GS, TUV
  • Efficiency
    Level VI, CoC Tier 2
  • Polarization
    Positive Center
  • Current - Output (Max)
    5.5A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Input Type
    Cord (Sold Separately)
  • Voltage - Output
    12V
  • Form
    Desktop (Class II)
  • Region Utilized
    International
  • Cord Length
    70.9 1.80m
  • Input Connector
    IEC 320-C8
  • Output Connector
    Barrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.0mm
  • No Load Power Consumption
    150mW Max