  • TRF4400PW
TRF4400PW
advertisement
Manufacturer No:
TRF4400PW
Manufacturer:
Rochester Electronics
HK JDW NO:
699-TRF4400PW
Package:
24-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)
Datasheet:
TRF4400PW
Description:
RF AND BASEBAND CIRCUIT, CMOS
Step5Bar-code shipping tag
TRF4400PW
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to TRF4400PW.
    Select All
  • Voltage - Supply
    2.2V~3.6V
  • Frequency
    433MHz
  • Data Interface
    PCB, Surface Mount
  • Power - Output
    -7dBm~12dBm
  • Current - Transmitting
    57mA
  • Modulation or Protocol
    FM, FSK
  • Antenna Connector
    PCB, Surface Mount
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Package / Case
    24-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)
  • Operating Temperature
    -20°C~60°C