  • TRAT2100
TRAT2100
advertisement
Manufacturer No:
TRAT2100
Manufacturer:
Laird Technologies IAS
HK JDW NO:
446-TRAT2100
Package:
Datasheet:
TRAT2100
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TRAT2100
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to TRAT2100.
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Mount
    Base
  • Mounting Type
    Base Mount
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2008
  • Series
    Phantom®
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    NMO
  • Max Power Dissipation
    60W
  • Power - Max
    60W
  • Gain
    5dBi
  • Frequency Range
    210MHz~225MHz
  • Antenna Type
    Dome
  • VSWR
    2
  • Number of Bands
    1
  • Frequency Group
    VHF f < 300MHz
  • Frequency (Center/Band)
    217MHz
  • Return Loss
    -10dB
  • Height
    88.9mm
  • Height (Max)
    3.500 88.90mm