  • TR9KI6666LCPIMR6B
TR9KI6666LCPIMR6B
advertisement
Manufacturer No:
TR9KI6666LCPIMR6B
Manufacturer:
GlobTek, Inc.
HK JDW NO:
325-TR9KI6666LCPIMR6B
Quantity:
In Stock : 14627
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TR9KI6666LCPIMR6B
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Operating Temperature
    -10°C~40°C
  • Size / Dimension
    6.95Lx2.91W x 1.58 H 176.5mmx74.0mmx40.0mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    Household Appliances, ITE (Commercial), Medical
  • Power (Watts)
    160W
  • Approval Agency
    CB, CE, cETLus, EAC, ETL, PSE, S-Mark, VCCI
  • Efficiency
    Level VI, CoC Tier 2
  • Polarization
    Positive Center
  • Current - Output (Max)
    6.66A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Input Type
    Cord (Sold Separately)
  • Voltage - Output
    24V
  • Form
    Desktop (Class II)
  • Region Utilized
    International
  • Cord Length
    47.2 1.20m
  • Input Connector
    IEC 320-C8
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
  • No Load Power Consumption
    150mW Max