  • TR3D686K020D0115
TR3D686K020D0115
advertisement
Manufacturer No:
TR3D686K020D0115
HK JDW NO:
866-TR3D686K020D0115
Package:
Molded
Datasheet:
TR3D686K020D0115
Description:
68μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 115mOhm Polar Molded
Step5Bar-code shipping tag
TR3D686K020D0115
  • Package / Case
    Molded
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    20V
  • Capacitance
    68μF
  • Depth
    4.3mm
  • Case Code (Metric)
    7343
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    115mOhm
  • Polarity
    Polar
  • Ripple Current
    1.14A
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Current - Leakage
    13.6μA
  • Height
    2.8mm
  • Length
    7.3mm
  • Width
    4.3mm