  • TR3D337K004D0150
TR3D337K004D0150
advertisement
Manufacturer No:
TR3D337K004D0150
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-TR3D337K004D0150
Package:
Molded
Datasheet:
TR3D337K004D0150
Description:
330μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 150mOhm Polar Molded
Step5Bar-code shipping tag
TR3D337K004D0150
  • Package / Case
    Molded
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    4V
  • Capacitance
    330μF
  • Depth
    4.3mm
  • Case Code (Metric)
    7343
  • Case Code (Imperial)
    2917
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    150mOhm
  • Polarity
    Polar
  • Ripple Current
    1A
  • Dissipation Factor
    8 %
  • Current - Leakage
    13.2μA
  • Height
    3.1mm
  • Length
    7.3mm
  • Width
    4.3mm