  • TR3D336M016F0150
TR3D336M016F0150
advertisement
Manufacturer No:
TR3D336M016F0150
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-TR3D336M016F0150
Package:
2917
Datasheet:
TR3D336M016F0150
Description:
33μF 20% 85°C-Max -55°C-Min 150mOhm 2917
Step5Bar-code shipping tag
TR3D336M016F0150
  • Package / Case
    2917
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    33μF
  • Depth
    4.3mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    150mOhm
  • Ripple Current
    1A
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Current - Leakage
    5.3μA
  • Height
    2.8mm
  • Length
    7.3mm
  • Width
    4.3mm