  • TR3D335M050D0800
TR3D335M050D0800
advertisement
Manufacturer No:
TR3D335M050D0800
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-TR3D335M050D0800
Package:
Molded
Datasheet:
TR3D335M050D0800
Description:
3.3μF 20% 125°C-Max -55°C-Min 800mOhm Polar Molded
Step5Bar-code shipping tag
TR3D335M050D0800
  • Package / Case
    Molded
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    3.3μF
  • Depth
    4.3mm
  • Case Code (Metric)
    7343
  • Case Code (Imperial)
    2917
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    800mOhm
  • Polarity
    Polar
  • Ripple Current
    430mA
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Current - Leakage
    1.7μA
  • Height
    2.8mm
  • Length
    7.3mm
  • Width
    4.3mm