  • TR3D157M010D0100
TR3D157M010D0100
advertisement
Manufacturer No:
TR3D157M010D0100
HK JDW NO:
866-TR3D157M010D0100
Package:
Molded
Datasheet:
TR3D157M010D0100
Description:
150μF 20% 125°C-Max -55°C-Min 100mOhm Polar Molded
Step5Bar-code shipping tag
TR3D157M010D0100
  • Package / Case
    Molded
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    150μF
  • Depth
    4.3mm
  • Case Code (Metric)
    7343
  • Case Code (Imperial)
    2917
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    100mOhm
  • Polarity
    Polar
  • Ripple Current
    1.22A
  • Dissipation Factor
    8 %
  • Current - Leakage
    15μA
  • Height
    3.1mm
  • Length
    7.3mm
  • Width
    4.3mm