  • TR3C475M025E0525
TR3C475M025E0525
advertisement
Manufacturer No:
TR3C475M025E0525
HK JDW NO:
866-TR3C475M025E0525
Package:
2412
Datasheet:
TR3C475M025E0525
Description:
4.7μF 20% 85°C-Max -55°C-Min 525mOhm 2412
Step5Bar-code shipping tag
TR3C475M025E0525
  • Package / Case
    2412
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    4.7μF
  • Depth
    3.2mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    525mOhm
  • Ripple Current
    460mA
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Current - Leakage
    1.2μA
  • Height
    2.5mm
  • Length
    6mm
  • Width
    3.2mm