  • TR3C157K004D0250
TR3C157K004D0250
advertisement
Manufacturer No:
TR3C157K004D0250
HK JDW NO:
866-TR3C157K004D0250
Package:
2412
Datasheet:
TR3C157K004D0250
Description:
150μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 250mOhm Polar 2412
Step5Bar-code shipping tag
TR3C157K004D0250
  • Package / Case
    2412
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    4V
  • Capacitance
    150μF
  • Depth
    3.2mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    250mOhm
  • Polarity
    Polar
  • Ripple Current
    660mA
  • Dissipation Factor
    12 %
  • Current - Leakage
    6μA
  • Height
    2.8mm
  • Length
    6mm
  • Width
    3.2mm