  • TR3C156K025F0425
TR3C156K025F0425
advertisement
Manufacturer No:
TR3C156K025F0425
HK JDW NO:
866-TR3C156K025F0425
Package:
2412
Datasheet:
TR3C156K025F0425
Description:
15μF 10% 85°C-Max -55°C-Min 425mOhm 2412
Step5Bar-code shipping tag
TR3C156K025F0425
  • Package / Case
    2412
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    15μF
  • Depth
    3.2mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    425mOhm
  • Ripple Current
    510mA
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Current - Leakage
    3.8μA
  • Height
    2.5mm
  • Length
    6mm
  • Width
    3.2mm