  • TR3B225M035D2000
TR3B225M035D2000
advertisement
Manufacturer No:
TR3B225M035D2000
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-TR3B225M035D2000
Package:
Molded
Datasheet:
TR3B225M035D2000
Description:
2.2μF 20% 125°C-Max -55°C-Min 2Ohm Polar Molded
Step5Bar-code shipping tag
TR3B225M035D2000
  • Package / Case
    Molded
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    35V
  • Capacitance
    2.2μF
  • Depth
    2.8mm
  • Case Code (Metric)
    3528
  • Case Code (Imperial)
    1411
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    2Ohm
  • Polarity
    Polar
  • Ripple Current
    210mA
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Current - Leakage
    800nA
  • Height
    1.9mm
  • Length
    3.5mm
  • Width
    2.8mm