  • TR3A226K010D1500
TR3A226K010D1500
advertisement
Manufacturer No:
TR3A226K010D1500
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-TR3A226K010D1500
Package:
1206
Datasheet:
TR3A226K010D1500
Description:
22μF 10% 85°C-Max -55°C-Min 1.5Ohm 1206
Step5Bar-code shipping tag
TR3A226K010D1500
  • Package / Case
    1206
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    22μF
  • Depth
    1.6mm
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.5Ohm
  • Ripple Current
    220mA
  • Dissipation Factor
    8 %
  • Current - Leakage
    2.2μA
  • Height
    1.8mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm