  • TR3A105K020F3000
TR3A105K020F3000
advertisement
Manufacturer No:
TR3A105K020F3000
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-TR3A105K020F3000
Package:
1206
Datasheet:
TR3A105K020F3000
Description:
1μF 10% 85°C-Max -55°C-Min 3Ohm 1206
Step5Bar-code shipping tag
TR3A105K020F3000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    20V
  • Capacitance
    1μF
  • Depth
    1.6mm
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    3Ohm
  • Ripple Current
    160mA
  • Dissipation Factor
    4 %
  • Current - Leakage
    500nA
  • Height
    1.6mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm