  • TR36M050-11G02 VI
TR36M050-11G02 VI
advertisement
Manufacturer No:
TR36M050-11G02 VI
HK JDW NO:
136-TR36M050-11G02 VI
Package:
Datasheet:
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 5V 25W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TR36M050-11G02 VI
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Weight
    0.331lb 150.14g
  • Operating Temperature
    -30°C~60°C
  • Series
    TR36M (36W)
  • Size / Dimension
    3.94Lx1.77W x 0.89 H 100.0mmx45.0mmx22.5mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Applications
    Medical
  • Power (Watts)
    25W
  • Approval Agency
    CE, cURus, FCC, NEMKO, PSE
  • Efficiency
    Level VI, CoC Tier 2
  • Polarization
    Positive Center
  • Current - Output (Max)
    5A
  • Voltage - Input
    80V~264VAC
  • Input Type
    Cord (Sold Separately)
  • Voltage - Output
    5V
  • Form
    Desktop (Class II)
  • Region Utilized
    International
  • Cord Length
    48 1.22m
  • Input Connector
    IEC 320-C8
  • Output Connector
    Barrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.0mm
  • No Load Power Consumption
    75mW Max