  • TR35FBD1K00
TR35FBD1K00
advertisement
Manufacturer No:
TR35FBD1K00
HK JDW NO:
762-TR35FBD1K00
Package:
TO-220
Datasheet:
Description:
Radial, Through Hole 1kOhm,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TR35FBD1K00
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Radial, Through Hole
  • Package / Case
    TO-220
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    1kOhm
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power Rating
    35W
  • Height
    14.75mm
  • Length
    10.16mm